Krádeže, loupeže, nehody, přestuky, vraždy, znásilnění. Aktuální krimi zpravodajství

www.pardubice.krimidoma.cz

Aktuální krimi zprávy z města PardubiceZpráva vložena: 10.04.2012, 08:43 hod.

Dva muži zaútočili s "nunčakami". Loupežné přepadení skončilo obviněním i vazbou.

Pardubice: V úterý večer se téměř všechny pardubické hlídky sešly v Husově ulici v Pardubicích. Celý incident začal okolo půl osmé večer. V tu dobu měli dle anonymních oznamovatelů na jednom ze společných dvorů hlasitě pokřikovat dva muži, měli pobíhat po domě a bouchat do dveří. Hlídková služba na místě oba podezřelé zastihla. Kolegové se snažili kontaktovat místní obyvatele, aby zjistili, co se děje, ale nikdo nic neviděl, ani neslyšel.

Jelikož na místě nebyl nikdo zraněn, nedošlo k žádné škodě na majetku a k hlídce se nikdo nehlásil, vyzvali kolegové oba muže k tomu, aby se uklidnili. Oba uvedli, že došlo k rodinné slovní výměně názorů, ale nechtějí to řešit s policií, proto policisté z místa odjeli.

O hodinu později na linku 158 zavolal další obyvatel domu, že dvojice mužů dělá stále nepořádek a nejsou k uklidnění. Situace se opět téměř opakovala. Nikdo se ke kolegům nehlásil, akorát z oken se sem tam ozvaly výkřiky, že je tam zraněný muž, kterého napadli dva mladíci. Na místo byla přivolána i záchranná služba, která zraněného s krvácejícími ranami na hlavě převezla do nemocnice na ošetření. Policisté se na snažili zjistit, kdo je tím útočníkem, který 60letému muži zranění způsobil. Jednoho z podezřelých zajistili hned na dvoře, druhý pokřikoval z okna, ale odmítl otevřít dveře. K otevření bytu ho měla přesvědčit až jeho přítelkyně. Jakmile byt otevřel, hlídka ho zajistila. U obou policisté provedli dechovou zkoušku. Hladina alkoholu v dechu byla digitálním přístrojem vygenerována na 2,61, u druhého na 2,89 promile alkoholu v dechu. V mužích policisté zjistili 27 a 28 letého obyvatele tamní místní čtvrti.

Co mají mít oba mladí muži ve věku 27 a 28 let na svědomí? Když se poškozený údajně vracel z hokejového utkání, v prostoru nejmenovaného domu k němu přistoupili dva muži, kteří po něm vyžadovali jeho jízdní kolo v hodnotě 800 korun. Muž se je snažil ignorovat a na to ho měli udeřit takzvanými „nunčakami“ několika údery do hlavy. Tím došlo ke krvácejícímu zranění v oblasti hlavy, které si vyžádalo lékařské ošetření. Muž na okamžik do příjezdu policejní hlídky o kolo přišel, ale zanedlouho měl své kolo zpět.

Mladí muži jsou obviněni ze spáchání trestného činu loupeže a byl podán podnět k jejich vzetí do vazby. O tom, že budou stíháni vazebně rozhodl v dnešních dopoledních hodinách okresní soud v Pardubicích. Bude-li soudem jejich vina uznána, hrozí jim až desetileté vězení. Z našich evidencí je patrné, že podobného jednání se měli dopustit už v minulosti.

Sdílet

Komerční sdělení: Půjčky a úvěry ve Vašem městě - KamProPůjčku.cz

zdroj: Policie ČR - www.policie.cz
autor: nprap. Eva Maturová


Krimi zprávy Zprávy Krimi zprávy - TV Prima Video Fotogalerie dorpavních nehod Foto Policejní pátrání Pátrání


Krimi zprávy na Primě


Fotogalerie nehod
Náhodné foto (další foto zde)
Policejní pátrání
Policie pátrá po těchto osobách
Náhodný výběr (více zde)
Doporučujeme


Nejčtěnější dnes
Nejčtěnější za týden


Zprávy z okolí:   Hradec Králové  Chrudim  Kolín  Kutná Hora  Rychnov nad Kněžnou  Ústí nad Orlicí  

Krádeže, loupeže, nehody, přestupky, vraždy, znásilnění.... Aktuální krimi zpravodajství ze všech měst ČR.

Celá ČR  Praha  Jižní Čechy  Jižní Morava  Severní Čechy  Severní Morava  Střední Čechy  Východní Čechy  Západní Čechy  Všechna města  Policie pátrá  Foto nehod
© Krimidoma.cz  /  Publikování nebo další šíření obsahu serveru Krimidoma.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno!  /  Kontakt: info@krimidoma.cz
TOPlist